Gravidjóga – těhotenská jóga

Lekce probíhají každou středu v 14:45 – 15:45 hodin ve studiu Lanade Yoga Ostrava.
Rezervace zde. Cena lekce při koupi permanentky na 10 vstupů: 126,- Kč, jednorázová lekce 153,- Kč. Pokud nestihnete permanentku na gravidjógu vybrat před porodem, přechází vám nevyužité lekce automaticky na lekce pro maminky s malými dětmi.
Před lekcemi gravidjógy je možné využít lekce kurzu Přípravy na porod. Kurz je složen z 10 lekcí, podrobné informace naleznete ZDE. 

Co je gravidjóga a jaké jsou její výhody

Gravidjóga nebo také těhotenská jóga je speciálně uzpůsobená jemná jóga pro těhotné ženy. Výhodou těhotenské jógy oproti jiným typům cvičení pro těhotné je to, že nepracuje odděleně pouze s tělem, ale zahrnuje do cvičení také práci s dechem a s myslí. Dokonale tak pomáhá ženě zvládat těhotenství, připravuje ženu na porod i období po porodu.
Hravidjóga pomáhá udržet fyzické tělo v kondici a eliminuje případné těhotenské obtíže
Cvičení jógy působí hned na několika úrovních.
Na úrovni fyzické prostřednictvím ásan (jógových pozic) posiluje a protahuje tělo. V průběhu přibývajících týdnů se pohyblivost těhotné ženy snižuje, a vhodnými protahovacími cviky se daří udržet si dobrý pocit a kondici až do konce těhotenství.
Na úrovni psychické a emoční jóga zklidňujete prací s dechem, vizualizacemi a relaxací, které probíhají vždy na závěr lekce.

Gravidjóga a práce s dechem

Různými dechovými technikami a samotným cvičením ásan v souladu s dechem se žena učí ovládat svůj dech, spolupracovat s ním a svým tělem a učí se jak využít svůj dech ve prospěch porodu. Dech je možné použít k uvolnění těla při porodu, k snadnějšímu zvládání kontrakcí, a konečně také k hladšímu porodu miminka.

Gravidjóga a relaxace

Na závěr každé lekce jógy pro těhotné relaxujeme a pracujeme také s vizualizacemi. Žena se tak učí napojit se intuitivně na své tělo a své dítě, učí se komunikovat se svým miminkem a vnímat potřeby dítěte a svého těla. Tyto relaxace jsou přínosem jak v těhotenství, tak během porodu, kdy některé vizualizační techniky jsou schopny napomoci rychlejšímu a snadnějšímu průběhu porodu.

Pro koho je gravidjóga vhodná

Gravidjóga je vhodná pro všechny těhotné ženy, které nemají žádnou kontraindikaci ke cvičení, tedy pro všechny nízkorizikové rodičky. Pokud si nejste jistá, zda můžete cvičit, poraďte se se svým lékařem.  Pokud jste pravidelně necvičila jógu již před otěhotněním, nedoporučuje se s gravidjógou začínat před ukončením prvního trimestru. Od počátku druhého trimestru se můžete s radostí vydat na gravidjógu a užít si lekce naplno až do samotného konce těhotenství.
Nemusíte mít obavu, že byste něco nezvládly. Všechny cviky a pozice jsou vybrané speciálně pro těhotné, nemůžete jimi uškodit sobě ani děťátku.

Napsat komentář