JÓGA v Lanade

Jógu s certifikovanou lektorkou Janou Dudovou si v Ostravě můžete zacvičit v centru Lanade, v Trojhalí na Karolině, v porubském centru Sundara a příležitostně také pod širou oblohou v Komenského sadech.

Zacvičit si můžete:
Jógu pro maminky s dětmi
Jógu pro děti
Jógu pro dospělé – jemná vinyasa yoga
Gravidjógu
Bližší informace k probíhajícím kurzům naleznete níže.

O lektorce
Jana Dudová je v současnosti především maminkou tří dětí, manželkou. Její profesní láskou je povolání duly a lektorky jógy.
Vystudovala v Ostravě obor učitelství výtvarného oboru, avšak zalíbení a svou cestu našla v józe a práci se ženami a jejich dětmi. Poslední tři roky se věnuje pořádání a vedení vzdělávacích kurzů pro rodiče na téma těhotenství, mateřství a péče o děti a vedení lekcí jógy, gravidjógy a jógy pro děti a pro maminky s dětmi.
Jógu cvičí pro sebe více než 20 let, lektorský kurz absolvovala v Pranava jóga centru v roce 2017.

Vinyasa jóga

Vinyasa jóga je dynamické cvičení, u kterého se určitě alespoň trošku zapotíte. Lekce jsou uzpůsobeny potřebám konkrétní skupinky. Trvají hodinu, bývají střídavě doplněny o teorii, očistné jógové praktiky, meditace, samozřejmostí jsou relaxace na závěr každého cvičení.
Lekce probíhají každý čtvrtek v 17:00 – 18:00 v Lanade.
Rezervace zde. Cena lekce při koupi permanentky: 108,- Kč, jednorázová lekce 126,- Kč

Hathajóga

Lekce hathajógy jsou uzpůsobeny potřebám konkrétní skupinky, a tak se někdy na lekcích dostáváme do vyloženě yinových poloh jógy, někdy zabrousíme do svižnějšího tempa vinyasa jógy. Každý si najde na lekcích to svoje. Lekce, které trvají hodinu a patnáct minut bývají doplněny o teorii, očistné praktiky, meditace, samozřejmostí jsou relaxace na závěr každého cvičení.
Lekce probíhají každý čtvrtek v 18:15 – 19:30 v Lanade.
Rezervace zde. Cena lekce při koupi permanentky: 126,- Kč, jednorázová lekce 144,- Kč

Gravidjóga

Na lekcích gravidjógy vás čeká speciálně uzpůsobená jemná jóga pro těhotné maminky. Cvičení jógy působí prostřednictvím ásan (jógových pozic) nejen na tělo, které posiluje a zpružňuje, ale pracuje také s dechem a myslí a učí uvolňovat napětí ve všech částech těla (což je nejen v těhotenství, ale především v průběhu porodu velmi důležité).
Gravidjóga tak pomáhá udržet fyzické tělo v dobré kondici, eliminuje případné těhotenské obtíže, a připravuje ženu jak po fyzické tak po psychické stránce na vyvrcholení těhotenství – porod děťátka, ale také na období po porodu. Během relaxace umožňuje hlubší komunikaci s děťátkem, prostřednictvím dechových technik pak učí, jak zvládat svůj dech a s jeho pomocí proplout příjemně celým porodem. Ze cvičení gravidjógy byste měla odcházet příjemně naladěná, odpočinutá a plná energie a radosti.
Lekce jsou vhodné pro ženy ve 2. a 3. trimestru (nízkorizikového) těhotenství.
V prvním trimestru se začínat s jógou nedoporučuje, avšak pokud jste cvičila jógu pravidelně (několikrát týdně) již před otěhotněním, je možné začít s jemnou gravidjógou již na začátku těhotenství. Ve všech třech trimestrech je samozřejmě důležité respektovat své vnitřní pocity a to, co nám říká naše tělo a miminko a brát ohledy na náš jiný stav, s přihlédnutím ke konkrétní fázi těhotenství a jejím specifikům. Pokud si nejste jistá, zda je pro vás gravidjóga vhodná, konzultujte svůj záměr cvičit jógu s vaším ošetřujícím lékařem.
Lekce probíhají každé pondělí v 13 – 14 hodin a v 15 – 16 hodin v Lanade.
Rezervace zde. Cena lekce při koupi permanentky: 126,- Kč, jednorázová lekce 144,- Kč
 

Jóga pro maminky s dětmi

Kurz je uzpůsoben potřebám maminek, které by si rády zacvičily, ale nemají hlídání nebo jednoduše své děti nechtějí „odkládat“. Je vhodná pro maminky s dětmi od 0 do 5 let. Starší děti mohou cvičit s maminkami (děti cvičí zdarma), mladší si mohou v průběhu cvičení hrát ve vaší přítomnosti. Lekce jsou vedeny s individuálním přístupem, zaměřeny jsou především na protažení celého těla a posílení jeho středu, potažmo bříška a pánevního dna, které často ženy potřebují po porodu vrátit zpět „do kondice“. Na závěr je připravena relaxace, krátká masáž, případně povídání a rady, jak cvičit doma, s dětmi.
Lekce probíhají:
v pondělí v 9:30 – 11:30 (Komenského sady dle počasí)

ve středu v 9 – 10 a 10:15 – 11:15 (Lanade)
ve čtvrtek v 9 – 9:55 a 10 – 10:55 (Trojhalí)
v pátek v 10 – 11 a 11:15 – 12:15 (Lanade)
Rezervace zde. Cena lekce při koupi permanentky 10 vstupů: 90,- Kč, 5 vstupů: 108,- Kč, jednorázová lekce 126,- Kč

Jóga pro děti

Dětská jóga je určena pro děti předškolního (3-6 let) a školního věku (6-10 let).
Dětské lekce se od jógy pro dospělé samozřejmě liší, jsou vedeny hravou, nenásilnou formou a během cvičení je přihlíženo k individuálním potřebám jednotlivých dětí a k jejich schopnostem. Na lekcích cvičíme „zvířátkové“ ásany, které jsou doplněny dynamičtějším pohybem, lekce bývají vedeny formou příběhu či pohádky. Prostřednictvím cvičení „zvířátkových“ ásan si děti protáhnou a posílí tělíčka a dechovými cvičeními podpoří správný dechový stereotyp.
Cílem cvičení je především podpořit správné držení těla a dýchání, položit základy praxe a zasít semínko lásky k józe.
Relaxace i průběh celé lekce učí děti zklidnění a soustředění. Délka lekce je 45 minut.

Děti od 3 do 6 let – pátek 9:00 – 9:45 (po předchozí konzultaci přijímáme i děti jiného věku)
Děti 6 – 10 let – středa 15:00 – 15:45 (po předchozí konzultaci přijímáme i děti jiného věku) Rezervace zde. Cena lekce při koupi permanentky: 81,- Kč, jednorázová lekce 108,- Kč