Dula

Dula je žena, která pečuje o těhotnou ženu v průběhu těhotenství, ale především je jí oporou během porodu a v šestinedělí. Poskytuje těhotné ženě psychickou a fyzickou podporu, je jí na blízku, když je potřeba, vytváří pro ni ochranný prostor, ve kterém se může žena bezpečně ponořit do porodního procesu, zapomenout na svět okolo a soustředit se pouze na sebe a děťátko.

Studie, které se zaměřují na podporou ženy dulou u porodu jednoznačně dokazují, že přítomnost duly zkracuje průběh porodu, snižuje četnost císařských řezů a jiných medicínských zásahů během porodu a rodící ženy mají celkově lepší zkušenost a pocit z porodu, pokud jim byla dula na blízku (kniha Porod s dulou – viz odkaz https://www.lanade.cz/pujcovna/).

Na doprovodu k porodu se doporučuje těhotným ženám domlouvat obvykle již na začátku druhého trimestru těhotenství. Pokud uvažujete o tom, že byste si k porodu domluvila podporu duly, neotálejte s jejím kontaktováním. Stává se, že duly mají plný diář na měsíce dopředu. Většina dul poskytuje první “poznávací” schůzku zdarma. Na základě této schůzky se můžete rozhodnout, zda je vám dula sympatická jako osobnost, souzníte spolu názorově co se pohledu na porod týče a chcete, aby vás právě tato žena provázela porodem.  

 

Průvodkyně těhotenstvím a porodem Jana Dudová

dula Jana Dudová Ostrava

Mgr. Jana Dudová, dula Ostrava

Poskytuji tyto služby:

  • doprovody k porodu do porodnic v Ostravě a okolních městech
  • předporodní kurzy i individuální předporodní přípravu
  • těhotenské masáže
  • tejpování těhotných a žen po porodu
  • cvičení v těhotenství i po porodu (individuální i skupinové lekce)
  • individuální konzultace stran těhotenství, porodu a péče o miminko

KONTAKT
tel: +420 605 273 481
e-mail: j.toufar(zavinac)seznam.cz
Lanade Joga Ostrava, Zámostní 237/22, Ostrava

Ceník služeb Dula Jana Dudová

Napsat komentář