Kojení je normální, jednoduché a dobré

Kojení podporuje přirozené mateřské chování

Kojení je zadarmo

Kojení není jen pití mléka! Kojení poskytuje miminkům také objetí, dotek, tělesný kontakt, zrakovou, orální a taktilní stimulaci a hluboce zakořeněnou jistotu. Někteří autoři popisují kojení jako tekutou lásku. Erasmus Darwin, dědeček Charlese Darwina, považoval uspokojení během sání (a mechanismus sání) u dítěte za původ lidského úsměvu. (Sarah Buckleyová)

Kojení je přirozený způsob výživy kojenců a malých dětí. Výlučné kojení po dobu prvních 6 měsíců života zajišťuje dítěti optimální růst, vývoj a zdraví. Poté i nadále kojení spolu s odpovídající komplementární výživou přispívá k růstu, vývoji a zdraví dítěte. Podpora kojení  je jedním z preventivních programů, který má nejvíce prokazatelný dopad na zdraví dítěte a matky.

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje výlučné kojení po dobu 6 měsíců, zavádění nemléčných příkrmů až po ukončeném  6. měsíci  a  pokračování v kojení 2 roky i déle.

Správný začátek kojení

kojeni2Jestli jste těhotná a připravujete se na kojení, nabízíme vám množství materiálů, protože pro kojení je důležitý správný začátek. To, co se stane v prvních dnech po porodu je kritické pro kojení a lehkost, s jakou začne.

Co můžete udělat? … ČTĚTE DÁLE

Složení mateřského mléka

MMMateřské mléko je ničím nenahraditelné. Poskytuje dítě stravu přesně šitou na míru děťátku. Složení i množství mateřského mléka se totiž mění v závislosti na potřebách dítěte.
Níže uvedený seznam porovnává složení mateřského mléka se složením mléka umělého. Je sice z části v angličtině, ale už jen zběžný pohled stačí na to, aby se čtenář zorientoval v tom, které z nich je lepší… ČTĚTE DÁLE

Kojení v létě

kojeni

Potřebuje v horkých dnech výlučně kojené miminko tekutiny navíc?
Může se kojící maminka koupat v bazénu?
Může pokračovat v kojení při onemocnění trávicího traktu, např. při salmonelóze?  ČTĚTE DÁLE

Homeopatika a kojení

imagesProtože většina látek, která se dostane matce do těla přechází také do mateřského mléka, je homeopatie v období kojení obrovskou pomocí a výhodou. Homeopatika také účinně pomáhají s podporou tvorby mléka nebo s problémy souvisejícími s kojením jako jsou např. mastitida, ragády, kvasinková infekce apod. Připravili jsme zde ucelený přehled homeopatik vhodných k řešení těchto problémů… ČTĚTE DÁLE