Půjčovna

Doporučenou literaturu pro těhotné maminky a rodiče nejdete zde

WEBY A ODKAZY KE STAŽENÍ PŘÍRUČEK

Kojení

http://www.mamila.sk/

Porod

Porod – Možnost informované volby – brožura

Porod v domácím prostředí – brožura

Porodní přání – brožura

10 kroků k optimální porodní péči od IMBCI (Mezinárodní iniciativa za porodní péči pro matku a dítě)

Péče v průběhu normálního porodu: praktická příručka WHO 

Poporodní péče o matku a novorozence: Praktická příručka WHO

https://www.youtube.com/watch?v=aprxQKpOPl4

Výchova

http://www.respektovat.com/

Zdravotní péče – děti

 Jak úspěšně zvládnout poskytování péče nezletilému: zásady komunikace a práva pro praktické dětské lékaře, Zuzana Candigliota, Radkin Honzák, LLP

www.ferovanemocnice.cz – Projekt Ligy lidských práv – stránky jsou zaměřené na informace o právech pacientů (včetně dětí, rodičů, rodiček, očkování apod.). Nachází se zde mimo jiné články, on-line poradna pro pacienty i diskuzní fórum.

Očkování

www.rozalio.cz – Rozalio je spolek rodičů, kteří usilují o dobrovolný systém očkování s dostatečnou informovaností. Požadujeme, aby očkování bylo vždy prováděno s ohledem na zdravotní stav dítěte a s minimalizací možných rizik. Zvyšujeme proto informovanost široké veřejnosti o možnostech bezpečného očkování.

http://www.vakciny.net/ – Stránky RNDr. Marka Petráše – nejobsáhlejší a odborně nejfundovanější stránky o očkování v ČR. Obsahuje informace jak laické tak odborné, informace právní, příbalové letáky k vakcínám, informace k jednotlivým chorobám, včetně epidemiologických dat. Bohaté odkazy na literaturu. Elektronická poradna s rozsáhlým archivem. Jednoznačně stránky pro očkování, ale se snahou o objektivní informování.

http://www.rizikaockovani.cz – Nové stránky o očkování, o knize Varovné signály očkování od Prof. RNDr. Anny Strunecké, DrSc. s ukázkami z knihy, články o očkování, videozáznamem z křestu knihy.